10 trików, by podkreślić swoją kobiecość

10 trików, by podkreślić swoją kobiecość

Chyba każda z nas od czasu do czasu zastanawia się, co zrobić, żeby poczuć się atrakcyjną i pewną siebie - po prostu kobiecą! Najwięcej oczywiście zależy od tego, jak same siebie postrzegamy, ale jest też kilka trików, które wskażą nam, jak pokreślić swoją kobiecość. Czytaj dalej i poznaj nasze 10 sprawdzonych sposobów!

  1. Dbaj o swoje zdrowie - regularne ćwiczenia fizyczne i zdrowe odżywianie bezpośrednio przekładają się na naszą sylwetkę oraz wygląd skóry. Dlatego dzięki dostarczeniu swojemu ciału odpowiednich składników odżywczych sprawisz, że  będziesz wyglądać po prostu zdrowo i czuć się bardziej atrakcyjnie.
  2. Wybierz pielęgnację dla siebie - wsparcie naturalnych procesów w organizmie to jedno, ale równie pomocne jest dbanie o swoją skórę za pomocą dopasowanej pielęgnacji. Znajdź odpowiednie kosmetyki, które pozwolą Ci utrzymać promienną skórę na długo - i oczywiście nie zapominaj o ich regularnym stosowaniu.
  3. Znajdź swój znak rozpoznawczy - oryginalne perfumy, konkretny rodzaj szminki lub błyszczyka - zdecyduj sama, ale wybierz ten jeden element, który stanie się Twoim minimum kobiecego stylu, łatwym do zrealizowania każdego dnia.
  4. Testuj nowe fryzury - może zakręcenie loków a może wręcz przeciwnie: wyprostowanie włosów sprawi, że poczujesz się wyjątkowo? Daj sobie czas na eksperymentowanie ze swoją fryzurą, aż znajdziesz to ułożenie włosów, w którym czujesz się najlepiej.
  5. Dobierz ubrania do siebie - może wydawać się, że atrakcyjny wygląd to ubiór zgodny z najnowszymi trendami, ale tak naprawdę liczy się to, jak sama czujesz się w danej kreacji - to widać w Twoich ruchach! Dlatego pamiętaj, żeby dobierając garderobę, zawsze decydować się na wygodne ubrania, które podkreślają te elementy figury, które aktualnie sama chcesz podkreślić.
  6. Liczy się też to, co pod ubraniem - nieoceniony wpływ na nasze poczucie atrakcyjności ma także to, czego na co dzień nikt nie zobaczy. Mowa oczywiście o bieliźnie! Dopasowana, dobrej jakości bielizna nie tylko może pomóc w podkreśleniu kobiecych kształtów, ale też ma ogromny wpływ na nasze codzienne samopoczucie - nie zostawiaj jej tylko na wyjątkowe okazje!
  7. Dorzuć oryginalne dodatki - zarówno biżuteria, jak i inne elementy garderoby: torebki, buty, opaski czy spinki do włosów są dobrym sposobem na nadanie stylizacji bardziej kobiecego wyglądu. Baw się nimi i dobieraj je tak, by jednocześnie podkreślać swój charakter.
  8. Nie zapominaj o pielęgnacji dłoni i stóp - korzyścią z realizacji tego punktu mogą być nie tylko ładnie prezentujące się dłonie czy stopy. Pamiętając o tym aspekcie, zadbasz też o czas dla siebie, dzięki któremu poczujesz, że troszczysz się o swoje ciało i nawiążesz z nim lepszą relację.
  9. Odkrywaj swoje zalety - jak już wspomnieliśmy we wstępie: duże znaczenie ma to, jak same na siebie patrzymy. Jeśli chcesz poczuć się bardziej kobieco, przyjrzyj się temu, jak działasz i co Ci się w Tobie podoba. Zdecydowanie za często myślimy o wadach, a to właśnie przeciwna strategia wzmacnia naszą pewność siebie, która nieodłącznie idzie w parze z kobiecością.
  10. Znajduj czas na to, co lubisz robić - co ma wspólnego kultywowanie swoich pasji i rozwijanie zainteresowań z kobiecością? Wbrew pozorom wiele! Na atrakcyjność wpływa nie tylko to, jak wyglądamy, ale też to, jak postępujemy i o czym najczęściej mówimy. Dlatego pełna pasji i zadowolona z życia kobieta nie tylko sama czuje się spełniona, ale też wzbudza pozytywne odczucia u innych.

Bez względu na to, który ze sposobów postanowisz wykorzystać, pamiętaj, że najważniejsze jest być sobą i czuć się dobrze we własnej skórze. Różne triki mogą posłużyć Ci jako wsparcie, pomoc lub inspiracja do podkreślania kobiecości, ale z pewnością nie są warunkiem jej posiadania.