Poznaj sposób na wyjątkowe otulenie tej zimy

Poznaj sposób na wyjątkowe otulenie tej zimy

Najchłodniejsza pora roku coraz bliżej, pora przyjrzeć się swojemu arsenałowi obrony przed zimnem. Czapka, szalik, rękawiczki - to elementy garderoby, które zimą chronią nas przez zbytnią utratą ciepła. Warto więc, by były wykonane ze starannie wyselekcjonowanych i dobrze sprawdzających się materiałów. Dowiedz się, jaki patent na zimę przygotowaliśmy w tym sezonie!

Nowe szaliki z wełną merino i kaszmirem

Od początku działalności marki IKA dobieramy dla Was materiały najwyższej jakości, które nie tylko spełnią swoją funkcję, ale też posłużą przez lata. Dlatego prezentowane w tym sezonie szaliki w swoim składzie zawierają kaszmir oraz wełnę merino. Połączenie tych miękkich materiałów jest niezwykle delikatne dla skóry, a jednocześnie otula ciepłem i wygląda niezwykle elegancko. Co wyjątkowego ma w sobie wełna merino i kaszmir? Czytaj dalej i sama się przekonaj.

Kaszmir - miękkie złoto

Elegancja, delikatność i szlachetność kaszmiru sprawiły, że od lat określa się go mianem „miękkiego złota”. Ten luksusowy, wyjątkowo cienki materiał tkany jest z wełny kóz kaszmirskich, żyjących na terenie północnych Indii oraz w Mongolii i Nepalu. Odpowiednia jakość nici dwukrotnie cieńszych od ludzkiego włosa jest uzyskiwana dzięki ręcznemu wyczesywaniu kóz podczas wiosennego linienia. 

Płótna kaszmirowe zdecydowanie wyróżniają się na tle innych materiałów wełnianych. Przede wszystkim są niezwykle lekkie, dzięki czemu nosi się je niemal nieodczuwalnie. Kaszmirowe włókna charakteryzują się niskim przewodzeniem ciepła, dlatego właśnie tak wspaniale otulają. Jednocześnie umożliwiają swobodne oddychanie skóry i pozostają trwałe przez długi czas.

Wełna merino - magiczne runo

W powszechnej opinii wełna merino również cieszy się wyjątkowym uznaniem. To najwyższej jakości naturalny materiał, pochodzący z runa merynosów - owiec hodowanych w Australii i Nowej Zelandii. Ze względu na panujące tam zmienne warunki atmosferyczne zwierzęta te wykształciły specjalny rodzaj runa, który chroni je zarówno przed gorącem, jak i chłodem.

Jeśli ogólnie nie przepadasz za wełną ze względu na jej strukturę, to rodzaj merino powinien przypaść Ci do gustu. Wełna ta jest trzykrotnie cieńsza od innych typów, dzięki czemu nie wywołuje odczuć takich jak kłucie czy drapanie. Wyjątkową właściwością wełny z merynosów jest zdolność do chłonięcia nawet 35% wilgoci, proporcjonalnie do własnej masy. Jednocześnie materiał nie traci wtedy swojej termoregulacyjnej funkcji, więc idealnie sprawdzi się podczas zimowych spacerów. Co więcej, przez naturalne właściwości antybakteryjne wełna merino jest odporna na pochłanianie nieprzyjemnych zapachów. Z kolei elastyczność włókien merynosów sprawia, że produkty z nich wykonane nie rozciągają się i szybko wracają do pierwotnych kształtów. Przy odpowiednim dbaniu pozostaną więc z Tobą na lata.

Otul się ciepłem z nowymi szalikami od IKA

Szalik damski Gladys

W nowej kolekcji szalików od marki IKA wykorzystaliśmy kaszmir i wełnę merino, aby zapewnić Ci tej zimy naturalną ochronę przed zimnem i wilgocią. Nasze szaliczki znajdziesz w eleganckich, klasycznych kolorach, więc z pewnością dopasujesz któryś z nich do swoich stylizacji. Sprawdź je i wybierz ciepło!