Co kolor Twoich ubrań mówi o Tobie i Twoim humorze?

Co kolor Twoich ubrań mówi o Tobie i Twoim humorze?

Intensywne barwy i wyszukane wzory, stonowane pastele czy klasyczne połączenia? To, jak dobierasz kolory swoich ubrań, nie tylko wpływa na Twój nastrój, ale może także oddziaływać na to, jak widzą Cię inni. Dowiedz się, jak najlepiej wybrać barwę stylizacji w zależności od okoliczności.

Co barwa, to znaczenie

Pierwszy aspekt, na który (świadomie lub nie) zwracamy uwagę, to znaczenia i emocje, jakie wywołują w nas określone kolory. Osoby ubierające się na biało często postrzegane są jako dbające o czystość i prostotę, zaś te w różach uważane są za delikatne, czułe i wprowadzające równowagę emocjonalną. Z kolei pewnie nie masz wątpliwości, że wybór czerwonego stroju zapewni Ci większą uwagę otaczających Cię ludzi.

Jednak klasyczne kolory nie zawsze są jednoznaczne - chociażby taka ponadczasowa czerń. Czarne stylizacje z jednej strony preferują zdyscyplinowane i sumienne osoby, chcące podkreślić swoją powagę i elegancję, z drugiej zaś ludzie nieśmiali, nieprzekonani do własnej ścieżki, dla których czerń - podobnie jak szarości - jest sposobem na wtopienie się w otoczenie.

Bez wątpienia wybór określonej kolorystyki stroju jest swego rodzaju manifestacją nastawienia. Dobrze wiedzieć, jak z niej korzystać w ważnych życiowych momentach, np. podkreślać uczuciowość, idąc na randkę, a profesjonalizm podczas spotkań biznesowych.

 

Kolor nie tylko dla oczu

Badania z obszaru psychologii kolorów wskazują, że barwy nie tylko cieszą nasze oczy, ale wpływają również na nasz stan emocjonalny. Przebierając się następnym razem, zwróć uwagę, czy wybór stroju nie zależy akurat od Twojego aktualnego nastroju! Intuicyjnie podążamy za swoim humorem, ale znając takie właściwości kolorów, możemy też intencjonalnie zadbać o swój dobry humor.

→ dla zwiększenia energii i chęci do działania zdecyduj się na ubrania w kolorze pomarańczy, czerwieni i żółci,

→ żółte barwy to również doskonały sposób na wzmocnienie optymizmu i pozytywnego nastawienia Twoich rozmówców,

→ dzięki czerwonym akcentom podkreślisz także swoją wolność i niezależność,

→ w wyciszeniu i ukojeniu układu nerwowego pomogą Ci stylizacje delikatnych zieleni i błękitów,

→ zielone ubrania to również podkreślenie harmonii, świeżości i braku zagrożenia,

→ spokój, ale w uczuciowym wydaniu, płynie ze strojów o delikatnych różowych barwach,

→ elegancję i spokój podkreślisz dzięki klasycznym białym ubraniom, szczególnie z niewielkimi złotymi dodatkami,

→ zdecydowanie i pozycję lidera umocnią stylizacje z przewagą granatu,

→ podążaniu za wyobraźnią i tworzeniu sprzyjają ubrania w odcieniach niebieskiego,

→ wzorzyste tkaniny i różnego rodzaju nadruki to z kolei idealny sposób na podkreślenie otwartości lub swoich zainteresowań przez wybranie ciekawego printu.

Jak dobierać kolory ubrań?

Jak widzisz, nie tylko rodzaj materiału i krój ubrania wpływają na to, jak będzie Cię odbierać otoczenie. Umiejętnie dobierając barwy swoich stylizacji, możesz przekonać się, że energia do działania i nastawienie na otwarte kontakty z innymi to kwestie, na które masz pozytywny wpływ. Określone barwy będą też kojarzone z konkretnymi sytuacjami społecznymi, dlatego jeśli pracujesz w mocno sformalizowanym środowisku, warto też mieć na uwadze obowiązujący tam dress code.

Oczywiście warto pamiętać także o swoich indywidualnych preferencjach i nie próbować na siłę grać optymistki w żółtym, jeśli ten kolor nigdy nie był tym, który „czujesz” (chociaż żółty żółtemu nierówny i eksperymentowanie z różnymi odcieniami to dobry pomysł na stworzenie swojej idealnej stylizacji!). Jeśli szukasz inspiracji na przywołanie wiosennego - nie tylko żółtego - optymizmu, sprawdź nową kolekcję i znajdź coś dla siebie!